RenCar sp. z o.o

ul. Gliwicka 190, 44-207 Rybnik

TEL. (32) 793 77 93

Ford Kuga

Konfigurator

Samochodu

Przejdź do konfiguratora samochodu.

Konfigurator

Sprawdź

Cennik

Umów się na

Jazdę próbną

Ford Kuga

Nowy_Ford_Kuga

Doskonała stylistyka, elegancja, wyśmienita dynamika i inteligentne technologie rozbudzą zmysły każdego kierowcy. Nowy Ford Kuga jest ekscytujący z każdej strony.

Ford Kuga oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań oraz systemów wspomagających kierowcę, dbających o bezpieczeństwo pojazdu i pasażerów, będących tym samym przykładem wykorzystania nowoczesnej technologii w samochodach typu SUV. Inteligentny napęd na wszystkie koła, który błyskawicznie dostosowuje się do podłoża i warunków drogowych, system Active City Stop zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach, najbardziej zaawansowana technologia obsługi głosowej Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy (Emergency Assistance) czy drzwi bagażnika zamykane i otwierane elektrycznie i bezdotykowo – wystarczy wsunąć stopę pod zderzak, aby otworzyć lub zamknąć bagażnik – to tylko niektóre z pomysłowych rozwiązań, w jakie wyposażony jest nowy Ford Kuga.

Ford Kuga oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań, będących tym samym przykładem wykorzystania nowoczesnej technologii w samochodach typu SUV

Doskonała przyczepność w zmiennych warunkach terenowych

Zastosowany w Fordzie Kuga inteligentny napęd na wszystkie koła (AWD) błyskawicznie reaguje na zmiany podłoża i automatycznie przekazuje odpowiednią ilość mocy na każde koło, które w danej chwili jej potrzebuje. Zapewnia to maksymalną przyczepność samochodu na każdej drodze i w każdych warunkach, a kierowcy pełną kontrolę nad pojazdem. System uruchamia się tylko wtedy, gdy jest potrzebny co pozwala również zaoszczędzić paliwo podczas jazdy w łatwiejszych warunkach drogowych.
Ilość mocy przekazywanej na poszczególne koła, jest przedstawiana na wyświetlaczu LCD deski rozdzielczej.

Ciasne miejsce parkingowe? Nowy Ford Kuga zaparkuje sam

System wspomagający parkowanie pozwala wykonać manewr parkowania równoległego bez dotykania kierownicy, w miejscu w którym zdawałoby się to niemożliwe – tylko o 20% większym od długości samochodu. Czujniki ultradźwiękowe sprawdzają czy miejsce postojowe jest dostatecznie obszerne, aby w nim zaparkować. System steruje układem kierowniczym, podczas gdy kierowca operuje jedynie pedałami gazu, sprzęgła i hamulca. Takie parkowanie bez używania rąk jest znacznie mniej stresujące!

Ford SYNC – zaawansowany system sterownia głosem

Ford SYNC to jedna z najbardziej zaawansowanych technologii stworzonych przez firmę Ford, wykorzystana w nowym Fordzie Kuga. Umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych, odtwarzanie muzyki, obsługiwanie nawigacji oraz korzystanie z wielu innych przydatnych funkcji wyłącznie za pośrednictwem prostych poleceń głosowych (bez obsługi języka polskiego).

System umożliwia odtwarzanie utworów za pośrednictwem portu USB, odtwarzacza MP3, a nawet telefonu komórkowego z technologią Bluetooth. Dodatkowo system rozpoznaje tytuły piosenek oraz wykonawców odtwarzanych w radiu i pozwala na komponowanie listy odtwarzania z utworów podobnych do nich. Kluczowym elementem systemu SYNC jest funkcja wzywania pomocy (Emergency Assistance), która w momencie wypadku łączy się za pomocą telefonu komórkowego ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą.

*Nazwa Bluetooth® i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. Inne znaki i nazwy towarowe są własnością ich zarejestrowanych właścicieli.

Funkcja wzywania pomocy (Emergency Assistance)

Funkcja Emergency Assistance jest elementem systemu Ford SYNC. Uruchamia się gdy dojdzie do wypadku – w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwowej. Funkcja wzywania pomocy nawiązuje bezpośrednie połączenie z numerem 112 za pośrednictwem sparowanego wcześniej z Ford SYNC telefonu komórkowego wyposażonego w Bluetooth osoby podróżującej w pojeździe. System przekazuje służbom ratowniczym min. współrzędne GPS pojazdu, który uległ wypadkowi oraz umożliwia rozmowę z kierowcą co znacznie ułatwia i przyspiesza działanie służb ratowniczych.

Zintegrowana nawigacja – zawsze trafisz do celu

Nowy Ford Kuga może być wyposażony w system nawigacji satelitarnej (opcja), który to w czasie rzeczywistym analizuje prędkość jazdy i aktualne natężenie ruchu drogowego. Dzięki takiej funkcjonalności system jest w stanie określić dokładny czas przejazdu i inne ważne informacje o podróży. Nawigacja satelitarna współpracuje z 5-calowym, kolorowym wyświetlaczem dotykowym i jest w pełni zintegrowana z systemem audio Sony z cyfrowym tunerem audio DAB.

Łatwe i bezpieczne cofanie dzięki wbudowanej kamerze

Słupki, niskie murki, bawiące się dzieci – na wyświetlaczu wbudowanym w desce rozdzielczej, kamera cofania pokaże wszystko to, co znajduje się z tyłu pojazdu. Dodatkowo ułatwi parkowanie, wyświetlając wirtualne linie, które pomogą manewrować i zaparkować w najciaśniejszych miejscach. Kamera cofania uruchamiania się automatycznie po włączeniu biegu wstecznego.

Inteligentny tempomat

Inteligentny tempomat Adaptive Cruise Control (ACC)* umożliwia zaprogramowanie i utrzymywanie określonej prędkości (od 25 km/h do 185 km/h**). Kiedy system wykryje pojazd jadący przed nami, w razie konieczności zmniejszy prędkość, tak aby zachować wymaganą i bezpieczną odległość. Gdy droga znów jest pusta, samochód automatycznie przyspiesza do zaprogramowanej wcześniej prędkości. Takie rozwiązanie nie tylko niezwykle podnosi komfort podróżowania ale również bezpieczeństwo jazdy.

Inteligentny tempomat (ACC) dysponuje również funkcją ostrzegania, która informuje kierowcę, że samochód zbytnio zbliżył się do pojazdu jadącego z przodu. Za te rozwiązanie firma Ford została wyróżniona prestiżową nagrodą Euro NCAP Advanced Reward, przyznawaną za technologie związane z bezpieczeństwem w branży motoryzacyjnej.

*Dostępne wyłącznie w wybranych wersjach.
** Tam, gdzie jest to dozwolone przez prawo. Prosimy zwrócić uwagę na to, że system ACC nie ochroni przed zderzeniami z obiektami stacjonarnymi.

Wspomaganie kierownicy zużywające mniej energii

Ford Kuga został wyposażony w system wspomagania kierownicy (EPAS), który automatycznie dostosowuje się do prędkości. Podczas jazdy po mieście lub parkowania system ułatwia skręt kół i zapewnia większą zdolność manewru. Przy większej prędkości (np. na autostradzie) system usztywnia kierownicę, dając prowadzącemu poczucie większej kontroli i pewności. W przeciwieństwie do innych systemów, które pracują przez cały czas, innowacyjny system EPAS uruchamia się tylko w razie potrzeby. Dzięki temu zużywa mniej energii i tym samym przyczynia się do mniejszego zużycia paliwa.

Skontaktuj się z nami

Umów się na jazdę próbną.