RenCar sp. z o.o

ul. Gliwicka 190, 44-207 Rybnik

TEL. (32) 793 77 93

Prezentacja firmy

o firmieFirma Ren-Car powstała w 1991 roku. Jej założycielami było trzech przedsiębiorców z Rybnika.
Od początku swojej działalności spółka zajmowała się sprzedażą samochodów, serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym.
Ren-Car był jednym z pierwszych autoryzowanych przedstawicieli koncernu samochodowego w Polsce. Wczesne lata 90-te to okres transformacji i przemian na polskim rynku, które miały wpływ również na rozwój firmy.

Początki to punkt sprzedaży samochodów Renault. W tym okresie firma zatrudniała 6 pracowników, a sprzedaż była prowadzona z placu, bez salonu sprzedaży. W kolejnych latach swej działalności został zbudowany salon sprzedaży i rozbudowany serwis mechaniczny.

W 1998 roku zarząd firmy podjął decyzję o zmianie partnera strategicznego na rzecz FORDA. Nazwa pozostała bez zmian, Ren-Car to renomowane samochody, a takimi niewątpliwie są auta amerykańskiego koncernu FORD. Na rynku lokalnym firma była dobrze rozpoznawalna i władze spółki postanowiły nic nie zmieniać w jej nazwie.

Rok 2000 to szereg zmian na rynku samochodowym, zmiany zachodziły także w Ren-Car. Spółka postanowiła postawić na rozwój, zmienił się skład właścicielski i zarząd.
Rozpoczęto inwestycję w nowy salon sprzedaży, rozbudowę serwisu i budowę od podstaw warsztatu naprawy nadwozi.

W 2005 nastąpiła kolejna zmiana wśród udziałowców – tym razem jeden z dotychczasowych wspólników przejął pakiet kontrolny.

Następował dalszy rozwój firmy, w listopadzie 2005 oddano do użytku nowoczesny salon sprzedaży i warsztat naprawy nadwozi – jeden z najnowocześniejszych na Śląsku. Wraz z rozwojem firmy rośnie również zespół pracowników i na chwilę obecną są to 54 osoby.

Wraz z upływem lat spółka prowadzi coraz szerszy zakres działalności, wśród najważniejszych można wymienić:

  • kredyty – samochodowe, konsumpcyjne (w tym hipoteczne),
  • ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe,
  • leasingi wszelkich pojazdów, maszyn i urządzeń.

SDC10581_750cleanNasza kadra stale podnosi swoje kwalifikacje, w sposób ciągły uczestniczy
w szkoleniach i kursach, co znajduje potwierdzenie w certyfikatach i dyplomach, jakie otrzymują pracownicy i firma. Przykładem jest zdobycie przez pracownika serwisu Ren-Car pierwszego miejsca w organizowanym przez Forda konkursie na doradcę serwisowego roku 2005, 2006 i 2010 roku.

Chcemy być bliżej społeczności lokalnej poprzez wsparcie dla różnego rodzaju akcji lokalnych instytucji.

Zapraszamy Państwa do naszej siedziby, gdzie nasi pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji.

Skontaktuj się z nami

Umów się na jazdę próbną.